Taras z palet jest świetną alternatywą dla klasycznych mebli ogrodowych, które kosztują dużo więcej niż te tanie konstrukcje drewniane. Co więcej, można zaprojektować go samodzielnie, dzięki czemu będzie on idealnie pasował do dostępnej nam przestrzeni. Przedstawiamy nasz pomysł na taras z palet i jak wykonać go w domu!

Co będzie nam potrzebne?

Jest kilka rzeczy, w które musimy się zaopatrzyć zanim zabierzemy się za wykonanie tarasu z palet. Oto nasza lista:
• połamane płyty chodnikowe,
• rozdrobniona zaprawa cementowa,
• palety i dodatkowe kawałki drewna,
• długie wkręty,
• impregnat do drewna,
• pędzle, miarka, łopata, przecinarka do drewna, poziomica i wkrętarka.

Jak wprowadzić pomysł na taras z palet w życie?

Zacznij od przygotowania fundamentów tarasu. Połamane płyty chodnikowe lub betonowe bloczki na ubitej glebie. Całość zalej cementem, żeby było wytrzymałe i służyło ci przez wiele lat. Rozłóż palety na betonie i skręćcie długimi wkrętami. Uzupełnij dziury w paletach deskami. Warto położyć na całość jeszcze jedną warstwę dodatkowych kawałków drewna, dzięki czemu konstrukcja będzie stabilniejsza. Wy szlifuj powierzchnię desek, żeby pozbyć się wszelkich drzazg i nierówności. Następnie, pomaluj całość impregnatem do drewna. Dzięki temu cała powierzchnia tarasu będzie dużo bardziej trwała, a oprócz tego będzie wyglądała dużo lepiej.
Teraz podstawa tarasu jest gotowa, więc możesz przejść do aranżacji przestrzeni. Warto wykorzystać do tego meble wykonane z palet, gdyż będą one świetnie pasować do całości. Możesz wykorzystać różne lampki, poduszki i rośliny, żeby udekorować swoją przestrzeń. Pamiętaj o tym, żeby taras był funkcjonalny, a więc zastanów się do czego ma Ci służyć. Może warto postawić tam zewnętrzny barek, jeśli zamierzasz organizować wiele imprez pod chmurką? A może lepiej dostosować go do dzieci i zadbać o miejsce, w którym będą mogły przechowywać swoje zabawki. Niezależnie od tego, co wybierzesz, z pewnością będzie wyglądać to świetnie.