Łazienka gotowa do remontu lub urządzania i nie wiesz od czego zacząć aby zintensyfikować przestrzeń w małej łazience? Przede wszystkim pierwszy krok na którym powinieneś się skupić do wybór odpowiednich elementów ściennych i podłogowych. Poniżej kilka wskazówek które będą pomocne.

Ściany

Utrzymanie pokoju tak jasnego i przestrzennego jak to tylko możliwe, to idealny sposób na jego otwarcie. Zagospodarowanie malej łazienki to nie tylko meble i armatura ale także to co wpływa na ogólny wystrój wnętrza a więc ściany. Pomogą w tym neutralne kolory, takie jak biel, kremy i blade szarości, a także czerwone kolory.
Wybierz odpowiednią farbę łazienkową, która będzie miała dość dużą odporność na parę i wilgoć, dobrze widoczne oraz błyszczące wykończenie, które pomoże odbijać światło.

Utrzymuj białe sufity, aby utworzyć iluzję wysokości i przestrzeni.
Błyszczące wykończenia płytek wewnętrznych również rozjaśnia przestrzeń. Odpowiednie zagospodarowanie małej łazienki w tym ścian może odmienić cały wystrój. Płytki wielkoformatowe mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na wyższej jakości, a mniej linii fug i prostych projektów zapewni jednolite wykończenie.

Mniejsze płytki i mozaiki, a także wzorzyste tapety, mogą wyglądać źle i przesadnie w małej przestrzeni, więc trzymaj się prostych projektów, które będą również łatwe do czyszczenia i konserwacji.
Panele ścienne do łazienki mogą być dobrą alternatywą dla płytek ściennych w kabinach prysznicowych i nad wannami. Oprócz tego, że jest to opcja niezwykle łatwa w montażu, gładka i błyszcząca akrylowa powierzchnia nie jest przerywana liniami fug, dzięki czemu pomieszczenie wygląda na bardziej dokładne. Trzymaj się neutralnych kolorów, które będą odbijać światło.

Podłogi

Wybór ciemniejszej podłogi może pomóc zdefiniować przestrzeń w małej łazience i sprawić, że będzie wyglądać na większą. Płytki podłogowe, panele winylowe i luksusowe podłogi winylowe to idealny wybór, ponieważ są odporne na wilgoć, trwałe i łatwe do czyszczenia.
Podobnie jak w przypadku płytek ściennych, wybór fugi, która tonuje wraz z płytkami, użycie większych płytek i unikanie odważnych wzorów sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać na mniej zajętą i bardziej przestronną.