Czym są płynne membrany do dachów i dlaczego warto je zainstalować ?

Pokrycie dachowe z zastosowaniem płynnej membrany to rodzaj pokrycia dachowego zawierający membranę, która składa się z płynnego składnika. Jest zwykle stosowany w budownictwie i można go znaleźć na dachach wykonanych z metalu, drewna czy betonu.

Płynna membrana jest zwykle używana do celów hydroizolacji i izolacji. Natomiast te rodzaje pokryć mają również inne zastosowania, takie jak możliwość nadania estetycznego wyglądu zewnętrznej stronie budynku.

Montaż płynnych membran dachowych wymaga specjalistycznej wiedzy, ponieważ wymaga eksperta do uszczelnienia krawędzi płynnej membrany i upewnienia się, że nie ma żadnych przecieków. Nie zaleca się samemu nakładać płynnej membrany. Aby spełniała należycie swoje zadania musi być odpowiednio zainstalowana na powierzchni dachu. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w tej branży.

Dlaczego impregnacja dachu domu jest ważna?

Hydroizolacja dachu domu jest ważna z wielu powodów. Chroni budynek przed zalaniem, ogniem, a nawet pełni funkcję bariery dźwiękowej.

Membrana jest instalowana w celu ochrony dachu przed przeciekaniem. Płynna membrana dachowa nakładana jest na pokrycie dachu i uszczelnia go od elementów zewnętrznych. Membrana jest następnie uszczelniana warstwą gorącego asfaltu lub smoły, co zapobiega przesiąkaniu do domu znajdującego się poniżej.

Membrana hydroizolacyjna może być stosowana na każdym rodzaju dachu – metalowym, gontowym, dachówkowym czy łupkowym.

Wybór najlepszej membrany płynnej na dach

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt dachowy do swojego budynku czy domu. W momencie podejmowania ważnych decyzji, które będą dotyczyły inwestycji na lata, należy przeanalizować wszelkie za i przeciw. Przy wyborze produktu do pokryć dachowych należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Kierowanie się wyłącznie ceną w cale nie będzie rozsądnym sposobem. Może być tak, że wybierając tańsze pokrycie dachowe w niedalekiej przyszłości może się to wiązać z kolejnymi dodatkowymi kosztami z tytułu napraw, renowacji czy uszczelnień. W niektórych sytuacjach może nam się opłacić droższa inwestycja natomiast w dłuższej perspektywie czasowej może nas wyjść taniej niż na początku się wydawało. Nie ma pewnej reguły, że za jakością idzie także wysoka cena, natomiast w niektórych przypadkach może tak być. Z kolei przeznaczając na początku trochę więcej pieniędzy za produkt, który jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na wysoką jakość, wytrzymałość i niskie zużycie, nie będzie wymagało w późniejszych latach dodatkowych inwestycji za naprawy.

Wybierając najlepszą membranę płynną, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju membrany płynnej potrzebujesz. Istnieją różne rodzaje płynnych membran, które służą różnym celom i różnią się ceną w zależności od przeznaczenia.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju płynnej membrany potrzebujesz, jest skonsultowanie się z dystrybutorem czy bezpośrednio z producentem. Specjaliści pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb i wyjaśnią jak działa produkt.