Jeszcze niedawno nierówny sufit mógł być zmorą epok budowlanych czy remontowych. Podczas tapetowania widać być wszelkie nierówności dlatego trzeba się było nieźle napracować aby zniwelować te nierówności. Stosowano różnego rodzaju paski ozdobne czy styropianowe listwy ale tak naprawdę nikt nie umiał wykonać tego tak aby sufit wyglądał idealnie prosto i zarazem ładnie.

Dzisiaj już nitki nie ma tego problem. Przede wszystkim podczas remontu sufit jest bardzo istotny. Ale jest dzisiaj tylko sposobów jego zabudowania że można zniwelować wszelkie nierówności.

Przede wszystkim modne są podwieszane sufity. Robi Sue je z płyt kartonowo gipsowych wycinając przeróżne kształty w zależności od gustu. W takich podwieszanych sufitach montuje się światła halogenowe które mogą Świecic bezpośrednio w dół bądź oświetlać ściany. Efekt jest naprawdę zadziwiający a sufit wygląda idealnie prosto i bardzo nowocześnie. Ponadto taki remont sufitu można wykonać samodzielnie sugerując się no. Katalogiem budowlanym albo zdjęciem w Internecie.