Niewiele Internautów zdaje sobie sprawę, że sieć, to narzędzie, gdzie nie jesteśmy anonimowi. Pisanie negatywnych komentarzy pod adresem czyjejś osoby jest rzeczą sankcjonowaną prawnie i warto o tym pamiętać. Upublicznianie zdjęć, tekstów oraz piosenek, które nie są naszego autorstwa to również odpowiedzialność prawna. Pamiętajmy zatem aby podpisywać rzeczy, które chcemy udostępnić dalej.
W jaki sposób Policja może Cię odnaleźć? Przede wszystkim Twoje IP jest wyznacznikiem, gdzie Cię szukać. IP zostawia trwały ślad w sieci, nie ma możliwości aby się go pozbyć. Dlatego też, każdy nasz wirtualny ruch jest notowany i właściwie bez większego trudu, można znaleźć i ukarać daną osobę.
Często zapominamy o braku anonimowości w Internecie. Stąd tak wiele, w tym momencie jest prowadzonych akcji przeciwko „hejterom” w sieci. Według statystyk najczęściej piszą negatywne, obraźliwe komentarze osoby w wieku od trzynastu do siedemnastu lat. Pamiętajmy, że w tym wieku już grozi odpowiedzialność karna, więc lepiej zastanowić się dwa razy, zanim wciśniemy „enter”.