Podczas urządzania domu czy mieszkania wiele czasu poświęcamy wyszukaniu odpowiednich podłóg i drzwi, doborowi współgrających kolorów ścian czy dopasowaniu ciekawych i funkcjonalnych mebli. Jednakże często zapominamy o oknach, które przecież stanowią integralną część naszego wnętrza. Właściwie zaaranżowane mogą stanowić największą ozdobę pomieszczenia. Sprawdźmy, jak modnie i praktycznie przysłonić nasze okna.

Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami, zdecydujmy się na firany i zasłony. Wybór tkanin i kolorów jest olbrzymi, z łatwością dobierzemy idealnie pasujące stylem do wystroju mieszkania. Interesującym rozwiązaniem jest powieszenie zasłon i firan o identycznym wzorze i w takim samym kolorze, ale różniących się teksturą tkaniny. Takie połączenie doskonale sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach.

Alternatywą dla klasycznych firanek są rolety i żaluzje. Oryginalną i efektowną opcją jest zawieszenie rolety rzymskiej. Stanowi ona praktyczną osłonę przeciwsłoneczną, chroni naszą prywatność, będąc przy tym eleganckim elementem dekoracyjnym. Przykładem takich rolet są rolety rzymskie Warszawa, oferowane w rozmaitych kolorach, uszytych z różnego rodzaju tkanin. Możemy zdecydować się na materiał, który barwą i fakturą będzie przypominał ścianę, na której wisi roleta, czy też wybrać roletę wyglądającą jak obraz. Producenci oferują szeroki asortyment. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia inwestora.

Chociaż często projektanci przekonują nas do szyb pozbawionych jakichkolwiek ozdób, pamiętajmy, że powieszenie zasłon czy rolet sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne i intymne.