Eleganckie salony charakteryzują się wykorzystaniem dobrej jakości mebli z drewna oraz utrzymaniem w stonowanej kolorystyce. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane dodatki czy akcesoria. Niezwykle ważne są jednak meble: muszą być stworzone z najlepszego drewna, charakteryzować się niezawodnością i wspaniałym wyglądem. Jednak jakie meble do eleganckiego salonu wybrać?

Kolorystyka mebli

Eleganckie salony zwykle występują w barwach szarości, bieli i czerni oraz w niektórych odcieniach brązu – i również takie powinny być meble. Możemy postawić na dębowe stoły i krzesła czyli elegancką klasykę, jak i bardziej zdobione meble w jasnych kolorach, nieco przypominające styl rustykalny. W salonie głównym meblem jest jednak zestaw wypoczynkowy – unika się mebli w awangardowych, jaskrawych kolorach, stawiając na klasyczne wzory, przyjemne w dotyku tkaniny oraz stonowane barwy. Do eleganckiej aranżacji pasują również sofy i fotele skórzane, jak i same krzesła lub pufy ze skórzaną wstawką.

Antyki

W eleganckich, klasycznych salonach możemy również postawić na meble sprzed wielu lat – antyki. Takie wieloletnie szafy, stoły i komody mają swój specyficzny urok i klasę, a politurowanie zapewnia im doskonały połysk i idealny wygląd. Meble politurowane możemy zakupić w antykwariatach lub na aukcjach. Politurę możemy również wykonać samodzielnie i odrestaurować stary mebel. Politurę zakupimy w sklepach budowlanych, jednak jeśli nie mamy wprawy i doświadczenia w odnawianiu antyków, najlepiej oddać mebel do profesjonalisty.

Nowoczesna elegancja

Efekt eleganckiego salonu możemy uzyskać również wybierając meble nowoczesne. Wnętrza w stylu nowoczesnym charakteryzują się prostotą oraz zestawieniem kontrastujących barw (np. jasnych beżów i ciemnych brązów), które przełamane mogą być bardziej jaskrawymi dodatkami. Elegancki salon w stylu nowoczesnym powinien być wygodny, prosty i przyjemny w odbiorze, warto więc postawić na dodatki w stylu żywych roślin zielonych oraz obrazów i grafik przedstawiających sztukę nowoczesną.