Czym ma się charakteryzować minimalistyczna sypialnia? A no przede wszystkim jak to mówi nazwa, minimalizmem. To pomieszczenie, które ma być naszą oazą spokoju, wyciszenia i bezpieczeństwa i nie ma potrzeby, by zbędne przedmioty zakłócały nam taką aurę. Nie bez przyczyny kojarzy się to ze skandynawskim chłodem, który się przejawia w minimalizmie. Również prostota mebli oraz otoczenia pomieszczenia jednoznacznie wskazuje na skojarzenia.

Co umieścić w mojej minimalistycznej sypialni

Jeżeli jest to sypialnia, to oczywiste jest to, że bez łózka się nie obejdzie, a co ważniejsze ma być w pełni dopasowane do stanu naszego kręgosłupa. Sporo wolnego miejsca, które wykreujesz dzięki umiejętnemu rozstawieniu mebli wpłynie na wzrost komfortu. Ponadto zadbaj o to, by w pobliżu łóżka znalazł się mebel w stylu komody czy drobnej szafki, którą wypełnisz zgodnie z własnym przeznaczeniem, a w nocy będzie służyć Ci do tego, by postawić na niej laptopa czy też telefon. Styl minimalistyczny charakteryzuje prostota wnętrz, co oznacza również proste konstrukcje naszych mebli, które możemy w kilka minut złożyć i wynieść ze sobą. Zakładamy, że sporej części ludzi minimalistyczna sypialnia będzie się kojarzyć z biedą, jednak jest to bardzo niesłuszne i krzywdzące twierdzenie – styl minimalistyczny również cechuje umiejętność odpowiedniego ułożenia mebli i o ile można mówić o prostocie i dobrym guście, to już na pewno nie o bezguściu.

Co do wystroju ścian – zachęcamy do jasnych barw, które nadają chęci do życia. Ponadto proponujemy zawieszenie na ścianach obrazów, które pobudzają nas do działania. Warto zadbać o jakiś kontakt z naturą w postaci kwiatka, o który będziemy dbać. Zdajemy sobie sprawę, że dla mężczyzn nie lada sztuką jest dbanie o kwiaty, natomiast dla kobiety jest to naturalna kolej rzeczy.

Zaletą minimalistycznej sypialni jest niewielka praca przy sprzątaniu. Mała ilość przedmiotów w naszym pokoju zdecydowanie ułatwia nam dbanie o niego. Zatem jeżeli nie wiesz jak przystosować sypialnię do Twojego szybkiego stylu życia, to jesteśmy przekonaniu o słuszności minimalistycznej sypialni.